Hydrynokolonoterapia
„Mądry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby.”
Hipokrates
Płukanie jelita grubego
Płukanie jelita grubego jest bardzo popularne w USA i Niemczech. Jest jedną z najskuteczniejszych metod na oczyszczanie i odtruwanie organizmu. Jak potwierdzają badania naukowe 90% chorób ma swoje źródło w jelicie grubym. Jest to jeden z najbardziej zaniedbanych rejonów naszego ciała.
Jak uniknąć chorób nowotworowych?
Choroby nowotworowe to największa plaga XXI w. Tylko profilaktyka i zdrowy styl życia mogą cię przed nimi uchronić. Płukanie jelita grubego to najważniejszy element profilaktyki.
Wskazania do wykonania zabiegu:
- Jeśli aktualnie cierpisz na przewlekłe zaparcia lub miałeś je w przeszłości twoje jelito grube na pewno jest pełne gnijących resztek i starych złogów kałowych.
- Jeśli odczuwasz „burczenie”, „przelewanie”, masz brzuch jak balon oraz wzdęcia i gazy
- Jeśli zamierzasz się odchudzać – zacznij od oczyszczenia jelit
- Jeśli masz różne dolegliwości np. bóle głowy, przewlekłe zmęczenie spadek odporności, miażdżycę
- Netrzymanie moczu, prostata, choroby skóry, np. (łuszczyca , trądzik)
- Astma, nawracające torbiele i grzybice, depresje, bezsenność, uczucie niestrawności i przykry zapach z ust, problemy z ciśnieniem – spróbuj hydrocolonu jako zabiegu wspomagającego proces leczenia
Dlaczego należy przeprowadzać hydrokolonoterapię?
Człowiek współczesny zjada żywność wysoko przetworzoną, naszpikowaną konserwantami i barwnikami, prawie całkowicie pozbawioną błonnika. Ten styl odżywiania jest zabójczy dla pracy jelita grubego. Powoduje przewlekłe zaparcia lub biegunki, sprzyja gromadzeniu tzw. kamieni kałowych (wyschnięte masy kałowe przyklejone do ścianek jelita), ich waga może dochodzić do 5-6 kg (obwisłe brzuchy to często skutek zapchanego jelita grubego). Zdeformowane, zapchane kamieniami kałowymi jelito może uciskać na sąsiadujące narządy (typu wątroba, nerki, narządy kobiece), powodując zaburzenia w ich pracy. Zapchane jelito jest doskonałą pożywką dla bakterii, grzybów, pleśni, robaków.
Żeby lepiej zrozumieć, co dzieje się w jelicie grubym, spróbuj zostawić mięso lub inny pokarm w temp. 37 st. C (bo taka panuje w jelicie) i poobserwuj zmiany. Wiedz, że taki sam proces gnicia, fermentacji zachodzi w jelicie jeżeli wypróżniasz się raz na kilka dni. Przewlekłe zaparcia prowadzą do powolnego samozatruwania całego organizmu. Zmęczenie, urata sił życiowych, bóle głowy, bezsenność, problemy ze skórą – to objawy których nie kojarzymy z jelitem grubym. Po zabiegu płukania jelita te dolegliwości znikają bezpowrotnie.
Umów się na wizytę i konsultację
mgr Elżbieta Tomczyńska
Opinie osób, które skorzystały z zabiegu:
Sprawdź opinie innych
Poznaj relacje naszych pacjentów
[A /]